Cilji aktivnosti
- spoznati področje in načine proučevanja dvoživk v Sloveniji (predavanje)
- preizkusiti se v naravovarstvu preko skrbi za dvoživke (vaje)
- sam izbrati in se udeležiti naravoslovnega tabora
Didaktične metode dela
- predavanja,
- terenske vaje,
- tabor
Opis aktivnosti
Na uvodnem predavanju je bilo široko in poglobljeno predstavljeno raziskovanje dvoživk, predvsem njihovih habitatov v Pomurju in v kraških jamah.
Terenske vaje so potekale marca in aprila, v času selitve žab, ob Treh ribnikih v Mariboru. V sodelovanju z društvi je bilo v 15 dneh skupaj rešeno oz. varno preneseno čez cesto 1300 žab.
Dijaki so imeli 14 dni časa, da izberejo naravoslovni tabor v Sloveniji, ki se ga želijo do konca poletja udeležiti. To možnost je izkoristilo 5 dijakov (od 20 prijavljenih na aktivnost). Štirje so se udeležili tabora, ki raziskuje sesalce v slovenskem morju, ena dijakinja pa tabora v Trenti, ki je bil posvečen fotografiranju narave.
Izvajalci: dr. Špela Gorički (Scriptorium biologorum – Biološka pisarna), Društvo MORIGENOS, Zveza za tehnično kulturo Slovenije
Št. ur izobraževanja: 72
Udeleženih nadarjenih dijakov: 15 (na predavanju, od tega 5 na taborih)
Avtor besedila dr. Marko Ivanišin (RaST). Fotografija je prevzeta s spletne strani izbranega tabora https://www.zotks.si/poletni-tabor-popotne-fotografije-2018 Več fotografij je tudi na strani drugega izbranega tabora https://www.morigenos.org/raziskovalni-tabori/#2